چاپ بارکد

چاپ بارکد بر روی کالا و محصولات در انبار و فروشگاه ها یکی از بهترین روش های برای مدیریت موجودی می باشد که امروزه از محبوبیت زیادی در بین صاحبان کسب و کار برخوردار است، شرکت پارس نو علاوه بر ارائه خدماتی همچون طراحی و چاپ برچسب، با انجام چاپ بارکد به دو روش تک بعدی و دو بعدی در خدمت شما عزیران می باشد.

price-list

 

در واقع اهداف کلی شرکت پارس نو برای فعالیت در زمینه چاپ بارکد :

 • نظم و نظام بخشیدن به محصولات یک مجموعه
 • رعایت حقوق معنوی مشتریان
 • تضمین کیفیت محصولات و خدمات به مشتریان
 • بهبود بخشیدن به کیفیت محصولات با توجه به بازخورد مشتریان
 • ارائه خدمات پشتیبانی پی در پی به مشتریان
 •  پیشبرد و پیشرفت مشتریان در جهات توسعه کسب و کار

چاپ بارکد

ما در این مجموعه چاپ بارکد را به صورت کاملا تخصصی و توسط دستگاه های لیبل پرینتر صنعتی انجام می دهیم، همچنین مکانیزم چاپ برای ثبت کدها حرارتی بوده و با دقت و سرعت بالایی صورت می گیرد. لازم به ذکر است کدهای فوق را طبق سلیقه مشتری به صورت رندوم و یا رمزگذاری شده و همچنین با توجه به دستگاه های بارکد خوان به صورت تک بعدی و دو بعدی به چاپ می رسانیم.

یکی از نکات حائز اهمیت در این مجموعه رعایت فرمت صحیح کدها و کیفیت آنهاست، زیرا در صورت بروز هر گونه بی کیفیتی در چاپ بارکدها و یا تغییر در فرمت آنها موجب ناخوانایی کدها توسط بارکد اسکنرها می شود.

قیمت چاپ بارکد در شرکت پارس نو:

قیمت گذاری در زمینه چاپ بارکد با توجه به نوع برچسب، جنس ریبون و همینطور متریال به کار رفته در عمل چاپ صورت می گیرد. لازم به ذکر است تمامی بارکدها را با بهره گیری از متریال روز و همینطور بهترین و با کیفیت ترین برچسب ها و ریبون ها به چاپ می رسانیم، زیرا رضایت مشتریان اولویت کار ماست.

بارکد چیست ؟

بارکد مجموعه ای از خطوط مشکی رنگی است که با فاصله های مشخص و دقیق بر روی یک صفحه ای با زمینه سفید در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که در هنگام خرید به وسیله یک دستگاه بارکدخوان اطلاعات، مشخصات و قیمت محصول مشخص می شود. به عبارت دیگر بارکد ها نوعی نمایش تصویری ثبت شده بر روی سطوح هستند که اطلاعات ثبت شده در آن به وسیله دستگاه بارکد اسکنر بازخوانایی می شود. البته در گذشته بارکدها به صورت خطوط موازی چاپ شده و در نهایت شبیه به یک دسته خطوط مستقیم موازی دیده می شدند، اما در حال حاضر این کدها بسته به نوع آنها به شکل های مختلفی همچون شکل یک دسته نقطه، یک دایره هم مرکز و یا به صورت مخفی شده در تصاویر ثبت می شوند. به طور کلی می توان گفت بارکدها به صورت گسترده ای در زمینه پیاده سازی اطلاعات با سرعت و دقت بالا عمل می کنند.

مزایای بارکد دار کردن محصولات در صنایع مختلف :

کنترل و مدیریت دقیقتر بر روی کالاهای موجود
کاهش خطای انسانی و امنیت بیشتر کالاها
دسته بندی و جداسازی دقیق اطلاعات
سرعت و دقت بالا در ارائه محصولات
دسترسی آسان و راحت به مشخصات و اطلاعات کالاها

علاوه بر این مزایا استفاده از بارکد در خطوط تولید کالا بسیار حائز اهمیت است زیرا علاوه بر کنترل و مدیریت افراد بر روی عملیات خط تولید مزایای دیگری نیز دارد که عبارت اند از :

 • زمانسنجی اتوماتیک کارها
 • اطلاع از موجودی کالاها در زمان تولید
 • تعیین آمار تولید در هر قسمت
 • کاهش میزان خطا و کاهش دادن ضایعات
 • آگاهی از زمان بندی دقیق عملیات انجام شده در هر نوبت
 • ردیابی دقیق محصولات
 • اطلاع از میزان کالاهای بسته بندی شده
 • آگاهی از میزان بهره وری کالاها و ….

چرا باید محصولاتمان را کد گذاری کنیم ؟

در واقع مدیریت و کنترل محصولات و کالاهای یک فروشگاه یا یک مجموعه کار سخت و طاقت فرسایی بوده و نیازمند دقت بالایی است زیرا باید از میزان موجودی حجم زیادی کالای کوچک و بزرگ اطلاع کامل داشت. به طور مثال در یک انبار که در دراز مدت کالاها را به فروش میرسانند کنترل محصولات با دقت بسیار بالایی صورت بگیرد زیرا امکان رخ دادن خطای انسانی وجود دارد.
از سوی دیگر کنترل، شمارش و قیمت گذاری محصولات به صورت دستی و سنتی با مشکلاتی همراه است زیرا در این روش بروز خطا و اشتباه از سوی افراد بسیار رخ می دهد. البته چاپ بارکدها فقط به محصولات فروشگاهی ختم نمی شود بلکه در بسیاری از مراکز درمانی، مراکز خرید، کارخانه های صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

شیوه خوانایی بارکدها به چه صورت است؟

بارکدها با به وسیله تابش کوچکی از نور بر روی کد چاپ شده شناسایی می شوند، البته چشم افراد فقط نور قرمزی را می بیند که از دستگاه بارکد اسکنر تابیده می شود اما در اصل بدین صورت است که بارکد خوان بازتاب نور را دریافت کرده و آنرا به سیگنالی الکترونیکی تبدیل می کند. در واقع منبع تابش نو لیزر شروع به خواندن و شناسایی فضای خالی قبل از اولین خط مشکی کرده و اینکار را تا انتها انجام می دهد ( به همین دلیل است که فاصله و گپ میان خطوط مشکی بسیار حائز اهمیت است و در صورت کوچکترین ناهماهنگی کد قابل شناسایی نیست). همچنین هر چقدر که کد محصول طولانی تر باشد طبیعتا خطوط مشکی بیشتر بوده و در نتیجه ارتفاع نوارها نیز بیشتر خواهد شد.

انواع روش های کد گذازی و قابلیت استفاده از آنها :

UPC/EAN

این مدل کد برای کنترل نهایی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد، طول این نوع کد (UPC) ثابت بوده و درمکان هایی همچون فروشگاه ها و کارخانه های مواد غذایی به کار برده میشود. در واقع این مدل کد برای مکان هایی همچون سوپرمارکت ها در نظر گرفته شده است که معمولا ۱۲ رقم بوده و فضای استانداردی برای تعریف محصول در اختیار افراد قرار داده اند.

CODE 128

به طور معمول زمانی از این مدل کد گذاری استفاده می کنید که حق انتخاب زیادی برای استفاده از حروف و ارقام داشته باشید. همچنین از آنجایی که این نوع کد فشرده و خوانا است در صنایعی به کار برده می شود که اندازه لیبل به کار برده شده بر روی کالا حائز اهمیت است. لازم به ذکر است از CODE 128 بیشتر در حمل و نقل استفاده می شود زیرا در آنها اندازه برچسب یک کالا مهم است.

INTERLEAVED 2 OF 5

کد گذاری فوق یکی دیگر از روش های کاربردی در صنعتی حمل و نقل، انبارها و شرکت ها ( شرکت هایی که محصولات را به صورت عمده می فروشند) می باشد. همچنین کدهای فوق کم جا و فشرده می باشند.

CODE 39

این نوع کد گذاری یکی از رایج ترین و قدیمی ترین روش های کدگذاری می باشد، در اصل کد گذاری فوق بدلیل اینکه در بعضی از صنایع علاوه بر اعداد به حروف نیز نیاز دارند طراحی شد. همچنین در طیف گسترده ای از صنایع ( به جزء صنایع غذایی) مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است طول این مدل کد زیاد بوده و برای صنایعی که اندازه برچسب مهم نیست بسیار مناسب است.

PDF 417

کد گذاری فوق در واقع همان روش دو بعدی ( خطی نیست) است و شکل ظاهری آن بیشتر شبیه یک جدول روزنامه می باشد، تفاوت این مدل نه تنها شکل ظاهری بلکه در واقع یک فایل کامل از داده های محصول است مانند : نام، آدرس منزل، شماره تلفن، عکس و ……

به طور کلی می توان گفت کد گزاری ۴۱۷ جامع ترین و کاملترین روش کد گذاری بوده و از نظر حجم و اندازه می توان گفت به اندازه یک تمبر پستی می باشد ( لازم به ذکر است هر چقدر اطلاعات یک محصول بیشتر باشد حجم و ابعاد آن نیز بیشتر و بزرگتر است).

بعد از معرفی دقیق انواع کد گذاری باید بگوییم به طور کلی بارکدها از نظر خوانایی به دو دسته تقسیم می شوند :

۱ – بارکد دو بعدی

این مدل کدها به گونه ای طراحی می شوند که اطلاعات و مشخصات بیشتری را در خود جای می دهند، همچنین این مدل بارکدها به صورت افقی و عمودی استفاده می شوند و به کاربر این امکان را می دهند که داده های بیشتری را در آن ذخیره کند، در نتیجه این مدل بارکد برای کالاهایی که بسته بندی آنها فضای محدودی دارد بسیار ایده آل است.
در واقع می توان گفت کدهای دو بعدی به گونه ای طراحی می شوند که موجب پوشش نقط ضعف بارکدها شده و در نتیجه حجم بیشتری اطلاعات را ذخیره می کنند. همچنین در صورتی که قسمتی از آنها مخدوش و دچار آسیب شود به راحتی قرائت می شوند و در آخر باید بگوییم یکی از نقاط قوت این مدل بارکد قابلیت خوانایی و اسکن به وسیله گوشی های هوشمند است.

۲ – بارکد تک بعدی :

کدهای فوق در واقع به صورت خطوط موازی سیاه رنگی ثبت می شوند و تنها می توانند ۲۰ تا ۲۵ کارکتر را در خود جای دهند، از این مدل بارکد در خرده فروشی ها استفاده بسیاری می شود و مزیت اصلی آنها می توان قیمت مناسب و مقرون به صرفه می باشد. همچنین بارکدخوان های تک بعدی نیز قیمت مناسب تری نسبت به مدل های دو بعدی دارند. در آخر باید بگوییم به طور کلی می توان گفت بارکد اسکنرهای تک بعدی سریع تر عمل می کنند و دامنه اسکن طولانی تری را نیز در بر دارند.

مزایای استفاده از بارکد ( دو بعدی) در صنایع و مشاغل خرده فروشی بسیار چشمگیرتر است زیرا :

۱ – کسب درآمد بیشتر با استفاده از اپلیکیشن های موبایلی

در واقع در حال حاضر بازاریابی الکترونیکی سبب رونق کار خرده فروشان در بازار شده است، به گونه ای که رفته رفته وابستگی آنها به فروشگاه های فیزیکی و حضوری هر روز کمتر می شود، در واقع افراد می توانند با جذب مشتریان مجازی کسب و کار خود را رونق ببخشند.

۲ – کنترل سریع و دقیق خریداران
پیشنهاد می شود برای سرعت بخشیدن به جلوگیری از هر گونه تقلب و اشتباه از بارکدهای دو بعدی استفاده کنید تا بتوانید سن خریداران را کنترل کنید، این مدل دستگاه با یک اسکن سریع می توان اطلاعات محصولات را برای فروشگاه ها فراهم آورد.

۳ – کم کردن ریسک

بارکد اسکنرهای مربوط به دستگاه POS که داخل یا روی پیشخوان قرار می گیرند می توانند مانند آنچه که برای بازاریابی موبایلی استفاده می شود را اسکن کنند. در واقع خرده فروشان می توانند برای کاهش ریسک و خطا از بارکدخوان های دو بعدی استفاده کنند، همچنین آنها می توانند از این دستگاه برای خواندن بارکد روی کالاهای حجیم و سنگین که قابل حمل نیستند استفاده کرد.

۴ – سرعت و دقت بالا در خوانایی

در واقع بارکدهای دو بعدی شامل عکسها و تصاویر هستند که این امر سبب می شود به راحتی توسط دستگاه های بارکدخوان اسکن شوند، این امر سبب می شود خرده فروشان با استفاده از دستگاه های بارکد اسکنر دو بعدی به راحتی کدهای مخدوش و آسیب دیده را نیز اسکن کنند.

چاپ بارکد

به طور کلی می توان بارکد اسکنرها در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند که عبارت اند از :

۱ – بارکداسکنر ثابت :

این مدل بارکد اسکنر برای انتقال داده ها به رایانه متصل می شود، در واقع زمانی که یک بارکد اسکن و خوانده می شود به سرعت از طریق داده های الکتریکی به کیبورد منتقل شده و باعث می شود تا کاراکترها به سرعت روی صفحه نمایش داده شوند. سرعت بارکد خوان فوق به قدری بالا است که در بعضی مواقع کاربر ترجیح می دهد از آن به عنوان صفحه کلید دوم استفاده نماید.

لازم به ذکر است یکی از مزایای دستگاه فوق این است که داده ها را بدون هیچ گونه تغییر مورد استفاده قرار می دهد. همچنین نوع دیگری از این مدل بارکد اسکنر وجود دارد که از طریق کابل RS232 به رایانه وصل شده و داده ها را به صورت کد ASCLL به برنامه می شناساند.

۲ – بارکد اسکنر سیار دسته ای :

این مدل دستگاه تمامی داده های دریافتی را در حافظه داخلی خود ذخیره کرده و سپس با استفاده از پایه اطلاعات را به رایانه انتقال می دهد. بارکد اسکنر فوق تشکیل شده از یک قطعه اسکن کننده، یک صفحه نمایش و صفحه کلیدی برای وارد کردن وارد کردن داده هایی همچون تعداد محصولات و …
البته دستگاه فوق شامل یک پایه نیز می باشد که در واقع یک انتقال دهنده اطلاعات به رایانه به شمار می آید، این مدل دستگاه مواقعی مورد استفاده قرار می گیرند که کاربر باید در فواصل مختلف جا به جا شده و در واقع داده های اسکن شده در همان لحظه مورد استفاده قرار نمی گیرند.

۳ – بارکداسکنر سیار بی سیم :

بارکد اسکنرهای فوق نه تنها اطلاعات را در حافظه خود ذخیره می کنند بلکه اطلاعات را به صورت بلادرنگ انتقال می دهند. در واقع در مکان هایی که دسترسی لحظه ای اطلاعات حائز اهمیت است از این مدل اسکنر استفاده می شود.

همچنین بارکدخوان فوق دارای یک قطعه اسکن کننده، صفحه نمایش استاندارد، صفحه کلید کوچک و جمع و جور و در نهایت شامل یک پایه است که اطلاعات را انتقال می دهد و در مواقعی که قصد انتقال اطلاعات را دارید دستگاه های بی سیم بسیار کاربردی عمل می کنند.

شرکت پارس نو با تیم حرفه ای و تخصصی خود در این زمینه و مجهز بودن به دستگاه های صنعتی پیشرفته می تواند انتخاب بسیار ایده آل و مناسبی برای مشاوره، انتخاب و ثبت سفارش می باشد زیرا ما در این مجموعه سعی بر آن داریم بهترین ها را در اختیار مشتریان قرار دهیم همچنین اصول کار ما بر پایه :

۱ – کیفیت بالای چاپ
۲ – سرعت و دقت بالا در چاپ انواع بارکد
۳ – قیمت مناسب و مقرون به صرفه
۴ – محاسبه سریع قیمت و قرار دادن ان در اختیار مشتری
۵ – مجهز بودن به چاپخانه و دستگاه های چاپ صنعتی کارآمد
و ….. می باشد.

شرکت پارس نو طی سالها تجربه در زمینه چاپ لیبل و بارکد، پذیرای سفارشات شما در تعداد و انواع مختلف می باشد، ما در این مجموعه به پشتوانه تیم حرفه ای و متخصص، چاپخانه ای مجهز و استاندارد و دستگاه های لیبل پرینتر کارآمد و مناسب سعی بر آن داریم بهترین ها را در اختیار شما قرار دهیم، همچنین شما عزیزان می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری سفارش خود را ثبت و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*