شارژ کارتریج

شارژ کارتریج از خدمات مهم مربوط به کارتریج ها می باشد. با توجه به اینکه کارتریج از لوازم جانبی و مصرفی پرینتر محسوب می شود شارژ کارتریج جز مهمترین مسئله در راستای مصرف کارتریج میباشد. پس از مدتی استفاده با توجه به ظرفیت کارتریج، تونر یا همان جوهر کارتریج به اتمام می رسد و نیاز به شارژ مجدد خواهد داشت. تمامی کارتریج های پرینترهای لیزری قابل شارژ می باشند اما قیمت تونر و قطعات برند های مختلف باهم متفاوت است. اگر از پرینترهای لیزری استفاده می نمایید که کارتریج های آنها قابل شارژ می باشند از لحاظ اقتصادی برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

کارتریج های اورجینال معمولا از ظرفیت چاپ بالاتری برخوردارند و غالبا می توانند بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ برگ با کیفیت مناسب به چاپ برسانند. بعد از اینکه ظرفیت کارتریج رو به پایان می رود به مرور کیفیت و وضوح چاپ پایین می آید و چاپ ها کمرنگ تر می شوند، این امر حاکی از این است که کارتریج شما نیاز به شارژ مجدد دارد. شارژ کارتریج عموما، به صرفه تر از تعویض آن با یک کارتریج جدید می باشد. برای تعویض کارتریج پرینتر لیزری با یک کارتریج جدید، باید هزینه ی به مراتب بیشتری نسبت به شارژ پرداخت کنید از آنجایی که شارژ کارتریج از ارزان ترین روش ها است، پس در نتیجه انجام دادن و شارژ کردن کارتریج بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. از دیگر نکات قابل توجه در شارژ کردن کارتریج این است که پس از هر بار شارژ می توانید کارکرد یک کارتریج اورجینال و اصل را داشته باشید.

                                  شارژ کارتریج
با توجه به نکاتی که در فوق ذکر شد، میان کارتریج لیزری شارژ شده با کارتریج نو و دست اول تفاوت عمده ای وجود ندارد. همچنین جالب است بدانید در صورتی که تونر استفاده شده در کارتریج از جنس مرغوب و مناسب باشد و شارژ کردن کارتریج به طور کامل انجام شود، می توانید تا ۸۰ درصد کیفیت و تعداد چاپ را نسبت به یک کارتریج اورجینال داشته باشید.

 

لازم به ذکر است کیفیت چاپ یک کارتریج رابطه ی مستقیمی با قطعات جانبی کارتریج و جنس تونر آن دارد. مسئله ی بسیار مهم در رابطه با شارژ کارتریج لیزری این می باشد که  انجام دادن عملیات مرحله به مرحله شارژ، نیازمند تخصص و مهارت بالایی است. برخی از افراد، کارتریج پرینتر لیزری خود را در اداره یا منزلشان شارژ می کنند، ولی لازم است بدانید که اگر دارای تخصص، مهارت و تجربه ی کافی برای شارژ کارتریج نمی باشید، این امکان وجود دارد که به دستگاه پرینتر شما آسیب جدی وارد شود و دچار اختلال گردد. از طرف دیگر درست است که با خرید و جایگزینی یک کارتریج لیزری جدید، می توانید از وضوح، کیفیت و ظرفیت چاپ بهتری برخوردار باشید، ولی با در نظر گرفتن قیمت زیاد کارتریج جدید بهتر است قبل از هر مسئله ای بدانیم که به چه میزان به کیفیت چاپ نیازمندیم.

  شارژ کارتریجcartridge-charge      شارژ کارتریج
از دیگر نکات حائز اهمیت در شارژ کردن  کارتریج این است که، در لحظه ی تمام شدن جوهر، آن را از پرینتر خارج کرده و در کیسه ی پلاستیکی قرار دهید در غیر این صورت سریعا خشک می شود و باید به دور انداخته شود. اگر سریعتر کارتریج را شارژ کنید، امکان کار مجدد با آن را خواهید داشت. متخصصین شرکت پارس نو در انجام شارژ کارتریج لیزری و خدمات مربوط به کارتریج، می توانند به کاربران پرینترهای لیزری کمک کنند و در جهت داشتن چاپ با کیفیت تر و کنترل هزینه های مربوط به کارتریج و پرینتر شما را راهنمایی نمایند.

 

دیدگاه‌ها (۰)

*
*