تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود یکی از دغدغه های بسیار مهم، برای افرادی است که امروزه سعی بر راه اندازی و افتتاح یک فست فود دارند هم اکنون در این مقاله ما سعی بر راهنمایی این اشخاص داریم. امید است پس از به پایان رساندن کامل این مطلب توانسته باشیم شما را تا حد بسیاری در زمینه آشنایی با تجهیزات لازم و ضروری یک فست فود همچنین انتخاب درست این وسایل یاری کرده باشیم.

راه اندازی فست فود یکی از مشاغل جذابی است که امروزه در ذهنیت بیشتر اشخاصی که قصد شروع و راه اندازی یک کسب و کار را دارند، خصوصا افرادی که دوستداران صنعت غذایی هستند نقش می بندد به بیان ساه تر امروزه اکثر سرمایه گذاران بر این عقیده هستند که :

خوردن و آشامیدن، یکی از نیاز های اساسی و بی پایان در همه انسان ها است که چشم پوشی از آن امکان پذیر نیست بنابراین می توان گفت تنها مشاغلی که در اکثر روزهای سال حتی در روز های تعطیل و یا حتی در زمانی که سایر کسب و کارها در بدترین زمان و شرایط اقتصادی خود بسر می برند، از رونق بالایی برخوردار هستند، رستوران ها می باشند.

اگر شما نیز یکی از اشخاص هم عقیده با این افراد هستید و قصد راه اندازی کسب و کاری همچون رستوران و فست فود را دارید باید بدانید که قبل از اقدام به هر عملی در این خصوص، جمع آوری اطلاعات و کسب مشاوره های لازم در این زمینه از ملزومات موفقیت در این بازار حرفه ای و پر از رقیب به حساب می آیند زیرا همانگونه که انتظار می رود و می بایست از آن مطلع باشید، مشاغلی از این قبیل عموما نیازمند سرمایه ای بالا جهت را اندازی هستند. بنابراین می توان به سادگی نتیجه گرفت، هزینه های بالای یک فست فود، اجازه خطا کردن را تا حد بسیاری از شما سلب خواهد کرد به عبارتی بعد از شروع کار، شما فرصتی برای برقراری آزمون و خطا نخواهید داشت .

برخی از هزینه های هنگفت اما قابل کنترل یک فست فود عبارتند از :

• هزینه اجاره، رهن و یا خرید مکان فست فود
• هزینه طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی
• هزینه جهت تهیه تجهیزات لازم در آشپزخانه و سالن فست فود
• هزینه مواد لولیه لازم جهت طبخ غذا های مختلف
• حقوق کارمندان به همراه بیمه آن ها
• و …

به طور حتم مطالعه مطالب بالا و نام بردن برخی از این هزینه ها باعث ترساندن شما آن هم درست در شرایطی که در اول راه قرار دارید می شود اما ما به شما این تضمین را می دهیم که بسیاری از این هزینه ها تنها با کسب کمی اطلاعات و دریافت مشاوره خوب تا حد بسیاری قابل کنترل بوده و کاهش پیدا می کنند، فقط کافیست در طی کردن این راه صبور باشید و حساب شده گام بردارید.

بازار هدف فست فودها

اگر فقط کمی در هنگام پیاده روی روزانه و یا هنگام تردد به محل کار خود به مغازه ها و کسب و کار های اطراف دقت کنید متوجه خواهید شده که امروزه تعداد بی شماری از رستوران ها در نقاط مختلف شهرها پدید آمده اند که هر یک غذا های مختلفی مانند غذا های دریایی، غذا های ملل، غذا های سنتی و یا فست فود سرو می کنند اما نکته قابل توجه این است که با بد شدن شرایط اقتصادی افراد در سال های اخیر، ذائقه افراد دچار دگرگونی شده و غذا های فست فود به دلیل داشتن تنوع بیشتر توانسته مشتریان بیشتری را به خود جذب کند و انتظارات درصد بیشتر از اشخاص را برآورده سازد.

به بیان ساده تر بازار هدف فست فودها بسیار گسترده بوده و افراد در رنج های سنی مختلف اعم از کودکان خردسال تا سالمندان و از همه نوع قشری ( ضعیف، متوسط ، قوی ) طرفدار این نوع غذا ها هستند اما در کل طرفداران اصلی این غذا افرادی پر مشغله هستند که وقت کافی برای تهیه کردن و یا آماده شدن غذا را ندارند.

به طور کلی مراحل راه اندازی یک فست فود عبارتند از :

۱ اقدام جهت دریافت مجوز تاسیس فست فود

۲  انتخاب موقعیت مکانی مناسب با متراژ قابل قبول برای فست فود
جهت انتخاب بهترین موقیعت برای کسب و کار خود می بایست فاکتور هایی نظیر :
فاصله تا فست فود بعدی ( در صورت داشتن فاصله ی کم، هزینه های اولیه شما بالاتر خواهد رفت )

توانایی مالی افراد مختلف در محل ( در صورت مغایرت داشتن قیمت های درج شده در منوی غذای شما با توانایی مالی محل کسب و کار شما با شکست مواجه خواهد شد )
میزان تردد افراد در محل انتخاب شده و جای پارک خودرو ها، توجه کرد.

۳  طراحی دکوراسیون داخل و خارج فست فود

۴  فست فود بیرون بر

۵  تعیین اهداف و استراتژی فست فود

۶  تهیه پلان آشپزخانه و مشخص کردن چیدمان تجهیزات

۷ خرد تجهیزات فست فود به همراه نصب و راه اندازی آن ها

در این قسمت می بایست با توجه به نام غذا هایی که قرار است در منوی خود ثبت کنید و با در نظر گرفتم حجم کاری روزانه خود وسایل مورد نیاز برای تهیه هر یک از غذا ها را خریداری کنید . در این رابطه اگر از میزان احتمالی حجم کار خود آگاه نبودید به شما توصیه می شود با یک مشاوره مجرب مشورت نمایید. ( در قسمت های بعدی به معرفی کامل تجهیزات فست فود و نیز کاربرد آن ها می پردازیم )

۸ طراحی منویی شیک متناسب با تجهیزات خریداری شده و فضای رستوران خود

۹  استخدام نیروی کاری فعال و ارائه نکات و آموزش های لازم به آن ها

۱۰ شروع به کار نمودن فست فود و اجرای مراسمی تحت عنوان مراسم افتتاحیه

خریدهای لازم در تجهیزات فست فود :

همانگونه که در قسمت بالا ذکر کردیم یکی از کارهایی که در هنگام راه اندازی یک فست فود می بایست به خوبی و با دقت فراوان انجام گیرد خرید وسابل برای کسب و کاری است که انتخاب کرده اید . می توان گفت یکی از بزرگترین مسائلی که ذهن افراد رو به خود مشغول می کند این هست که لیستی را در اختیار داشته باشند تا بتوانند طبق آن هر چه سریع تر وسایل و تجهیزات لازم را خریداری کرده و اقدام به افتتاح فست فود خود نمایند .

اگر شما فردی، در آستانه راه اندازی یک فست فود هستید، به شما تصیه می کنیم در تهیه وسایل مورد نیاز خود تا هنگام به دست آوردن اطلاعات کامل در این زمینه عجله نکنید. همانگونه که می دانید یک رستوران مناسب تشکیل شده از بخش های مختلفی است که عبارتند از :

محل تخلیه بار : ابعاد این مکان بسته به متراژ فست فود شما و حجم کاری روزانه ای که دارید متغییر است .

آشپزخانه : یکی از بخش های بسیار مهم و پر هزینه یک رستوران یا فست فود که خود به بخش های مختلفی تقسیم می گردد آشپزخانه بوده که در ادامه ی این مبحث به طور کامل به آن می پردازیم.

اتاق پرسنل : این بخش خود شامل بخش هایی است که عبارتند از اتاق مدیریت، اتاق غذا خوری و استراحت پرسنل

سالن غذا خوری : از بخش های بسیار مهمی که تاثیر بسزایی در جذب مشتری داشته، سالن غذا خوری است که بهتر است بسته به نوع غذا هایی که در رستوران شما سرو می گردد به بهترین نحو و به زیبایی دکور گردد.

سرویس بهداشتی : بهتر است در صورت امکان دو سرویس بهداشتی مجزا برای خانم ها و آقایان در محیط رستوران در نظر بگیرید.

قسمت های مختلف یک آشپزخانه صنعتی مطلبوب

یک آشپزخانه صنعتی مطلوب دارای بخش های مختلفی است که عبارتند از :

 بخش شست و شو : بخش معرفی شده ی فوق، یکی از قسمت هایی است که بهتر است در نزدیک ترین فاصله با درب ورودی آشپزخانه تعبیه گردد و همچنان باید به گونه ای باشد که از دید افراد حاضر در سالن غذا خوری نیز پنهان بماند . از علل تعبیه این فضا در نزدیکی درب ورودی آشپزخانه می توان به سهولت انتقال ظروف کثیف از سالن به داخل آشپزخانه اشاره کرد.هم اکنون به معرفی برخی از لوازم مورد استفاده در قسمت شست و شو آشپزخانه صنعتی می پردازیم .

سینک ظرفشویی صنعتی :

از تجهیزات پرکاربرد در قسمت شست و شو آشپزخانه های صنعتی، سینک های ظرفشویی هستند که جهت شست و شوی ظروف در حجم بالا و ظروفی که می بایست توسط دست شسته شوند مورد استفاده قرار می گیرند. شکل ظاهری سینک های صنعتی شاید تفاوت چندانی با سینک های خانگی نداشته باشد اما در حقیقت به دلیل بالا تر بودن حجم کار در اماکنی مانند هتل ها، بیمارستان ها، آشپزخانه های صنعتی و فست فود ها، سینک های معرفی شده، عموما دارای ابعاد بزرگتر، عمق بیشتر،مقاومت و ضخامت بالاتری نسبت به سینک های خانگی هستند.

محصولات فوق با دو مکانیزم سینک های پرسی و سینک های جوش ساخته شده و به بازار ارائه می گردند. و در رابطه با تفاوت این دو محصول می توان گفت سینک های پرسی عموما دارای طول عمری بالاتر و ظاهری زیبا تر نسبت به سینک های جوش هستند اما بنا بر دلایلی این سینک ها تنها در ابعاد استاندارد خود قابل تولید هستند و این در حالیست که شما می توانید در صورت نیاز به یک سینک با ابعاد خاص آن را سفارش داده و در قالب سینک جوش تهیه فرمایید اما باید بگوییم که سینک های فوق به دلیل از بین رفتن کروم استیل در هنگام جوش دادن، طول عمر کمتری دارند.

سینک های ظرفشویی صنعتی اعم از پرس یا جوش بر اساس ظرفیت که دارند به چند دسته تقسیم می گردند که عبارتند از :

 سینک تک لگن صنعتی ( پرس یا جوش )
 سینک دو لگن صنعتی ( پرس یا جوش )
 سینگ سه لگن صنعتی ( پرس یا جوش )

قیمت سینک های ظرفشویی صنعتی :

قیمت محصولات فوق با توجه به ظرفیتی که دارند و نیز نوع و ضخامت استیل بکار گرفته شده در آن ها متغیر است البته لازم به ذکر است که سینک های پرسی غالبا با قیمت های بالاتری نسبت به مدل های جوش به فروش می رسند.

شیر شاور صنعتی :

یکی از عواملی که در روند کاری فست فود ها، رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها و دیگر اماکنی که در آن ها غذا با حجم های بالا سرو می گردد، بسیار مهم و حائز اهمیت بوده، سرعت بالا در انجام امور مختلف است . می توان به جرات بیان کرد شست و شوی اشیاء مختلف یکی از زمان بر ترین کارهایی است که به طور مداوم در آشپزخانه های صنعتی انجام می گیرد مخصوصا در شرایطی که فشار آب مناسبی بر قرار نیست، که در این صورت ظروف کثیف به روی هم تلنبار می شوند. این موضوع علاوه بر تبدیل محیط کار شما به محیطی غیر بهداشتی، باعث تاخیر در انجام سایر کار ها نیز می گردد.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستین که در حال تهیه تجهیزات لازم، جهت افتتاح یک آشپزخانه صنعتی، رستوران یا فست فود هستند، می توانید با خرید یک شیرشاور صنعتی از بروز مشکلات بالا جلوگیری کنید. مکانیزم کار کردن شاور ها به گونه ای بوده که مشکل کمبود فشار آب را بر طرف کرده و در ساخت آن ها، عموما دو خروجی ضد زنگ مجزا که یکی به صورت رومیزی و دیگری دیواری بوده در نظر گرفته شده است که باعث کاربردی تر شدن این وسیله می گردد.

تولید کنندگان این نوع محصولات جهت طولانی تر شدن عمر مفید شاورها و بالا بردن کیفیت کار خود ، بدنه محصول را اغلب از جنس استیل مرغوب ضد زنگ می سازند.از دیگر قابلیت های این وسیله کاربردی می توان به سمپاش کرکره ای تعبیه شده در ساختار آن اشاره کرد که باعث سهولت امر شست و شو در کلیه نقاط سینک واجسام مختلف می گردد.

آبچکان صنعتی در تجهیزات فست فود :

آبچکان ها و انواع مختلف آن ها از جمله وسایل پر کاربردی هستند که عموم افراد با آن ها آشناییت کافی را دارند . این وسیله کاربردی با ساختار ساده ی خود انسان را در خشک کردن سریع و آسان ظروف یاری می کند. وجود این محصول در آشپزخانه همه ی اماکن مخصوصا در آشپزخانه های صنعتی که می بایست بهداشت در بالا ترین حد خود رعایت شود و اغلب مراجعین نیز به تمیزی ظروف بسیار حساس هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به بیان ساده تر عدم استفاده از آبچکان در فرایند خشک کردن ظروف ( چیدن ظروف به روی هم بدون خشک کردن ) باعث ایجاد لکه های آب بر روی آن ها می گردد که این امر بدون شک منظره زشتی را در چشم بیننده به وجود خواهد آورد و ظرف به گونه ای به نظر خواهند رسید که گویا در شست و شوی آن ها دقت کافی نداشته اید.

آبچکان های صنعتی علی رقم این که فضای بسیار کمی را در آشپزخانه اشغال می کنند، ظروف بسیار زیادی را همچون همزن ها ، تابه ها و.. را در دل خود جای می دهند. مکانیزم خشک کردن این آبچکان ها شاید تفاوت چندانی با نمونه های خانگی آن نداشته اما این محصولات در مدل صنعتی خود به دلیل حجم قابل توجه ظروف به گونه ای تولید می گردند که مقاومت بیشتری را در برابر وزن، خمیدگی، ضربه و… از خود به نمایش بگذراند.

این محصولات در نمونه های صنعتی خود به دو شکل تولید می گردند و عبارتند از آبچکان صنعتی دیواری که مانند سایر اماکن در قسمت بالایی سینک نصب می شود و دیگری آبچکان های صنعتی ایستاده که معمولا در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود و بسته به ابعاد و اندازه های خود دارای ظرفیت های متغییری نیز هستند . در ساخت نمونه ایستاده این محصولات عموما چرخ هایی در قسمت پایین آن تعیبه می گردد که باعث حمل و نقل آسان آبچکان در هنگام پر بودن آن می شود. محل استقرار این نوع از ظرف خشکن ها معمولا در نزدیکی سینک ظرفشویی و یا لوله های آب در نظر گرفته می شود.

یکی ازمشکلات عمده استفاده از این محصولات در گذشته این بود که این محصولات به دلیل اینکه به طور دائم با عاملی به نام رطوبت در گیر هستند در صورت استفاده از جنس های نامرغوب در هنگام تولید و ساخت آن ها، به سرعت دچار زنگ زدگی می شوند و متاسفانه این زنگار را به ظروفی که داخل آن قرار می گیرند نیز انتقال می دهند بنابراین توصیه می کنیم در هنگام خرید این محصولات با پرداخت کمی هزینه بیشتر، آن را در جنس های استیل ضد زنگ تهیه نمایید.

شلف یا کابینت صنعتی در تجهیزات فست فود :

هم اکنون مطلع هستید، دو مورد از مسائل بسیار مهمی که در اشپزخانه های صنعتی حائز اهمیت فراوان بوده و در قسمت های قبل نیز به وفور به آن ها اشاره کردیم سرعت عمل بالا در انجام کار های مختلف و رعایت کامل بهداشت در این اماکن است .شلف های صنعتی از جمله وسیله های ضروری و پر کاربردی هستند که در به انجام رساندن موارد فوق نقش بسزایی دارند به بیان ساده تر اگر در یک مکان وسایل در جای مخصوص خود و در دسته بندی مناسب خود قرار بگیرند افراد در هنگام نیاز به هر شیء مختلفی به راحتی به آن دسترسی داشته و به سرعت به کار خود ادامه می دهند.

همانطور که می دانید در یک آشپزخانه صنعتی لوازم گوناگون بسیاری اعم از ظروف مختلف، برخی مواد اولیه پخت و پز، شوینده های مختلف و… وجود دارند که می بایست هرچه سریع تر در جای مناسب خود قرار بگیرند این عمل در اماکنی آشپزخانه های اماکنی همچون فست فود ها، رستوران ها، هتل ها و…توسط شلف های مختلف انجام می پذیرد.

این محصولات صنعتی در ظاهر شبیه به قفسه هایی هستند که با دو نوع مختلف، سطح صاف و صطح آب چکه دار( از این مورد گاها جهت آب گیری برخی از مواد نیز استفاده می شود. ) تولید می گردند البته قابل ذکر است که شلف ها نیز همانند سایر تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می گردند و خریداران این محصول می توانند با توجه به متراژ آشپزخانه و یا انبار، نحوه چیدمان این اماکن و سلیقه ی خود شلف هایی متناسب با نیاز خود تهیه نمایید.

تذکر : اگر قصد خرید شلف برای کسب کار خود را دارید به شما توصیه میکنیم در هنگام تهیه این محصول نیز، همانند آبچکان ها با پرداخت کمی هزینه بیشتر این محصول را در جنس های مطلوب خود ( استیل های مرغوب و ضد زنگ ) تهیه فرمایید به عبارت دیگر اگر در هنگام خرید یک شلف خساست داشته باشید به طور حتم پس از گذشت مدتی نه چندان طولانی مجبور خریداری شلف های تازه، و پرداخت مجدد هزینه خواهید شد.

ماشین ظرفشویی صنعتی در تجهیزات فست فود :

شستن ظرف های کثیف، یکی از دغدغه های همیشگی انسان بوده و هست حتی در نظر بسیاری از افراد این کار بسی وقت گیر و کسل کننده است حال تصور کنید شست و شوی ظروف کثیف در اماکنی مانند رستوران ها و یا فست فود ها که روزانه تعداد بسیاری غذا سرو می کنند تا چه حد می تواند عملی سخت و وقت گیر باشد.

ماشین های ظرفشویی و انواع مختلف آن ها ( خانگی و صنعتی ) از جمله دستگاه هایی هستند که تولید آن ها باعث تحولی عظیم در این کار وقت گیر شده است برای مثال شستن ظرف ها از جمله مواردی است که باعث مصرف حجم زیادی آب، به طور روزانه می گردد در واقع شما در حین تمیز کردن ظروف و از بین بردن لکه های چربی چیزی حدود ۱۰۰ لیتر آب مصرف می کنید ( این مقدار در رستوران ها و فست فود ها با توجه به حجم کار بسیار بیشتر خواهد بود ) .

این در حالیست که اغلب ماشین های ظرفشویی تولید شده اعم از خانگی یا صنعتی، حجم بسیار کمتری از این مقدار را صرف تمیز کردن ظرف ها می کند البته قابل ذکر است که میزان مصرف آب در بین این ماشین ها متفاوت بوده و این مقدار در برخی از انواع آن بسیار کمتر است. به عبارت دیگر یکی از ماده های پر مصرف در اماکن مختلف به خصوص در آشپزخانه های صنعتی، آب است و رعایت نکردن در میزان مصرف آن علاوه بر ضرری که به زندگی انسان های بعد از ما وارد می سازد به پرداخت قبض های هنگفت منجرخواهد شد، یکی از عواملی که به مصرف کمتر این ماده حیاتی کمک می کند ماشین ظرفشویی است که این میزان را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

از دیگر مزایای استفاده از این محصولات کاربردی می توان به استفاده بهینه از وقت اشاره کرد، همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم شستن ظرف ها از جمله کارهایی است که وقت و انرژی بسیاری را مخصوصا در اماکنی که حجم کار بالایی دارند از افراد خواهد گرفت بنابراین اگر شما قصد افتتاح یک رستوران و یا فست فود را دارید می توانیم این نکته را به شما گوشزد کنیم که ماشین ظرفشویی صنعتی را در لیست خریدهای ضروری خود قرار دهید.

به عبارت دیگر عدم استفاده از این محصول و خساست در خرید آن باعث ضررهای بیشتر برای شما خواهد شد زیرا پاک کردن ظروف در کسب و کار های شما به طور حتما وقت و انرژی بیشتری از کارکنان شما خواهد گرفت و باعث اختلال در انجام سایر امور خواهد شد. به بیان ساده تر مکانیزم شست و شو در این ماشین ها به گونه ای بوده که می تواند تعداد بالایی از انواع مختلف ظروف به صورت یکجا، در کمترین زمان ممکن و با استفاده از کمترین میزان مواد شوینده شست و شو دهد.

قابل ذکر است که این ماشین ها برای شست و شوی ظروف چیده شده در داخل آن از آب جوش استفاده می کنند به همین دلیل باعث از بین رفتن باکتری و میکروب های روی ظروف خواهد شد که این نکته باعث بالا رفتن سطح بهداشت در محیط کسب و کار شما خواهد شد .

ماشین های ظرفشویی صنعتی بسته به ابعاد و ظرفیت هایی که دارند به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از :

• ظرفشویی صنعتی زیر کانتری
• ظرفشویی صنعتی نیمه اتوماتیک ایستاده یا زیر کانتری
• ظرفشویی صنعتی تمام اتومات ایستاده یا زیر کانتری
• ظرفشویی صنعتی اتومات حاوی خشک کن

نکته : ظرفیت شست و شوی این محصولات از ۵۴۰ تا ۲۰۰۰ بشقاب در کوتاه ترین زمان ممکن است .

 بخش ذخیره سازی و انبار در یک آشپزخانه صنعتی :

همه ی ما به خوبی آگاه هستیم، به غیر از ترفندهایی که هر آشپز برای طبخ غذا های مختلف به کار می گیرد از جمله عوامل بسیار مهمی که می توان گفت بر طعم و کیفیت یک غذای لذیذ تاثیر مستقیم دارد، نوع و کیفیت مواد اولیه به کار رفته در آن می باشد به عبارتی برای سرو هر نوع غذا و نوشیدنی، از مواد اولیه گوناگونی استفاده می شود که نگه داری درست از این مواد به خودی خود مسئله ای بسیار مهم و حائز اهمیت است .

در آشپزخانه های صنعتی به دلیل حجم بالای مواد اولیه معمولا قسمتی را تحت عنوان بخش ذخیره سازی و انبار در نظر می گیرند که خود این فضا یا بخش به قسمت های مختلفی تقسیم می شود که در ادامه به معرفی این فضاها و تجهیزات به کار رفته در هر یک می پردازیم.

۱ – انبار و نگهداری مواد غیر غذایی:
در این بخش از محصولاتی مانند شوینده های شیمیایی و بهداشتی وهمچنین یکبار مصرف ها نگهداری می شود لازم به ذکر است در هنگام تدارک این فضا به دلیل شیمیایی بودن برخی اقلام به منظور جلوگیری از ایجاد آلودگی، می بایست از تعبیه این فضا در قسمت بالای مواد غذایی و یا سرویس های غذا خوری خوداری گردد.

۲ – انبار و نگه داری مواد غذایی خشک :
منظور از مواد غذایی خشک، موادی هستند که به راحتی فاسد نشده و قابلیت نگه داری طولانی تری دارند به عبارتی برای نگه داری از این نوع مواد، به تجهیزات خاصی نیاز نیست و مهم ترین نکته در هنگام انبار کردن آن ها تمیز بودن محیط نگه داری می باشد عدس، لپه، سویا از این قبیل مواد می باشند.

۳ – انبار و نگه داری مواد غذایی سرد :
همانگونه که از نام این فضا پیداست ، در این قسمت موادی قرار می گیرند که برای نگه داری طولانی مدت آن ها احتیاج به فضایی سرد و خنک داریم از مهم ترین تجهیزات مربوط به این بخش می توان به انواع یخچال ها و فریزرها اشاره کرد.

لوازم و تجهیزات مورد استفاده در بخش انبار و نگهداری آشپزخانه صنعتی :

یخچال صنعتی :

یخچال ها در واقع مخازنی با دمای پایین هستند که به منظور نگهداری طولانی مدت از موادی که به سرعت رو به فاسد شدن می روند از آن ها استفاده می شود. اهمیت نگهداری درست از مواد غذایی به گونه ایست که باعث شده تا امروزه از یخچال ها به عنوان تجهیزات ضروری در بیشتر اماکن یاد کنیم که آشپزخانه های صنعتی هم به طور حتما از این قائده مستثنی نیستند.

یخچال های بکارگرفته شده در اماکنی همچون رستوران ها،فست فود ها و دیگر اماکنی که غذا در آن ها با حجم زیادی طبخ می گردد از لحاظ شکل ظاهری وساختار تفاوت های بسیاری با یخچال های خانگی دارند. به بیان ساده تر در این محصولات به دلیل حجم بالای مواد غذایی و باز شدن پی در پی درب یخچال توسط افراد مختلف، از ساختاری قدرتمند تر همچون اپراتور و فن های خنک کننده، گرم کننده هایی که باعث جلوگیری از برفک زدن یخچال می گردند و کمپرسور های قوی استفاده شده که باعث بالاتر رفتن مصرف انرژی نسبت به یخچال های خانگی می شود.

روش خنک کردن یخچال های صنعتی با انواع خانگی آن با کمی تغییرات همراه است به عبارت دیگر مکانیزم ساختاری یخچال های فوق به گونه ای است که با هدایت هوای گرم به بیرون از محل نگهداری، هوای داخل مخزن را خنک نگه می دارد.

نحوه کار این محصولات به گونه ای بوده که می توانند تازگی مواد غذایی را در مدت زمان طولانی تری حفظ کنند. این دستگاه های غالبا غول پیکر، دارای ظرفیت های مختلفی هستند که در ابعاد گوناگون و به دو شکل کلی یخچال های صنعتی ایستاده و یخچال های صنعتی کابینتی تولید می گردند.

یخچال های صنعتی ایستاده :

محصول معرفی شده فوق، خود به تنهایی دارای انواع گوناگونی می باشد که مصرف کنندگان می توانند با در نظر گرفتن نیازها، متراژ آشپزخانه و حجم کاری خود، نمونه فوق را به صورت تک درب، دو درب و حتی سه درب در ابعاد و اندازه های مختلفی خریداری کنند. البته شایان ذکر است که دنیای یخچال ها دنیایی بزرگ و شامل محصولات متنوعی است بطوری که دستگاه های فوق به لحاظ جنس درب های بکار گرفته شده نیز دارای انواع مختلفی همچون درب های فولادی ضد زنگ که مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند و درب های شیشه ای که بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که می بایست مواد درون یخچال آشکار باشد، هستند.

یخچال های صنعتی کابینتی :

دستگاه های کابینتی نیز همانند نمونه یخچال های ایستاده دارای ابعاد و اندازه های مختلفی هستند و می توان گفت یکی از علت های بارز در انتخاب این یخچال ها، کمبود فضا است. به عبارت دیگر یخچال های فوق علاوه بر خنک نگه داشتن مواد غذایی، دارای کابینت هایی هستند که افراد را در نگهداری اشیاء مختلف یاری می کند.اگر شما نیز با مشکل کمبود جا در آشپزخانه صنعتی خود مواجه هستید می توانید بسته به متراژ آشپرخانه خود و حجم کسب و کارتان نمونه فوق در ابعاد و اندازه های مختلف اعم از ۲ الی ۶ درب همراه با تعداد مختلف کشو تهیه فرمایید. ( تعداد کشو در این محصولات بین ۴ تا ۹ عدد متفاوت است ).

فریزر صنعتی :

فریزر صنعتی در واقع همان یخچال صنعتی است که دمای کابین آن ( قسمت نگهداری مواد اولیه ) پایین تر از ۱۴- سیلسیوس است . از برخی ویژگی های این فریزرها می توان به جنس بدنه ( بدنه این محصولات غالبا از استیل مرغوب ضد زنگ ساخته می شود )، استفاده از درب های شیشه ای در برخی از انواع آن ها و همچنین بکارگیری تکنولوژی نوفراست در ساختار این محصولات اشاره کرد قابل ذکر است این تکنولوژی باعث جلوگیری از ایجاد برفک داخل فریزر می شود.

 بخش آماده سازی غذا در آشپزخانه های صنعتی و تجهیزات فست فود :

در این بخش از آشپزخانه صنعتی کارهایی همچون شستن، برش و مخلوط کردن مواد اولیه صورت می گیرد یعنی در واقع در این بخش از آشپزخانه مواد آماده طبخ می گردند و می بایست در کمترین فاصله با بخش پخت غذا و نیز بخش نگهداری و انبار مواد اولیه قرار بگیرد.

همانگونه که در قسمت های قبل به وفور ذکر کردیم، یکی از عوامل موفقیت در کسب و کارهایی که روزانه با مشتریان زیادی سروکار دارند، داشتن سرعت عمل بالا در انجام سایر امور است بنابراین می توان به راحتی نتیجه گرفت که تهیه تجهیزات مدرن و مناسب در این بخش از آشپزخانه، می تواند تاثیر بسیار خوبی را در روند کاری شما و نیز غذا هایی که به مشتریان خود ارائه می دهید داشته باشد .

به بیان ساده تر اگر خود را در حالتی تصور کنید که فردی شاغل هستید و مجبور به انجام کارهای خانه داری نیز می باشید و افراد مختلفی را جهت یک مجلس گرم و صمیمی به منزل خود دعوت کرده اید، حال در نظر بگیرید که با داشتن امکانات مختلف آشپزی می توانید به راحتی و با صرف کمترین زمان و انرژی با تهیه غذای گرم و لذیذ، از میهمانان پذیرایی بی نظیری به عمل آورید، داشتن تجهیزات مدرن در بخش آماده سازی یک آشپزخانه صنعتی نیز به همین مثال می ماند.

می دانیم که در منوی یک فست فود، غذاهای بسیار مختلفی وجود دارند و بر همین اساس یک فست فود دارای خط های تولید مختلفی است که بعضی از آن ها عبارتند از :

• خط تولید برگر و ساندویچ
• خط تولید مرغ سوخاری
• خط تولید پیتزا

باید اعلام کنیم که تجهیزات مورد استفاده در بخش آماده سازی و پخت غذا نیز( این دو بخش جدا از یکدیگر بوده ولی دارای رابطه ای نزدیک به هم هستند ) می بایست بر همین اساس تهیه و نصب گردد. علاوه بر آن باید متذکر شویم که اغلب تجهیزات یک آشپزخانه صنعتی با ظرفیت های مختلفی تولید و به بازار ارائه می شوند بنابراین یکی دیگر از اصول بسیار مهم در تهیه تجهیزات این بخش، تخمین درست حجم کار روزانه می باشد که تجهیزات بر اساس آن خریداری می شوند.

برخی از وسایل یا تجهیزات مورد استفاده در بخش آماده سازی غذا عبارتند از:

دستگاه خمیر پهن کن :

باید بدانید که برای به دست آوردن موفقیت در کسب و کاری همچون فست فود عوامل متعدد و مختلفی دخیل هستند که در قسمت های قبل به برخی از این عوامل اشاره کردیم و سعی نمودیم برخی از بهترین راهکار ها را برای شما خواننده عزیز ارائه دهیم. اکنون قصد داریم به یکی دیگر از راه کارهای جذب مشتری اشاره کنیم.

همانطور که می دانید یکی از عوامل اصلی جذب مشتری، به کیفیت غذایی بستگی دارد که شما ارائه می کنید برای درک بهتر این مطلب به شما توصیه می کنیم قبل از خرید تجهیزات بخش آماده سازی و طبخ، حتما سری به فست فود های مختلف بزنید و غذایی را سفارش دهید که قرار است در منوی فست فود شما نیز باشد، به عنوان مثال پیتزا .

یکی از پرطرفدارترین و لذیذ ترین غذاهایی که در منوی اغلب فست فودها، اعم از فست فود های کوچک و فست فود های بزرگ، قابل مشاهده است، پیتزا می باشد. طعم لذیذ این غذا باعث شده تا افراد زیادی در سنین مختلف طرفدار این غذای لذیذ باشند.

اگر طبق توصیه بالا برای انجام تحقیقات به فست فود های مختلف مراجعه کنید تنها با کمی دقت متوجه خواهید شد که بیشتر افراد در هنگام صرف این غذا از خوردن لبه های پیتزا، به دلیل ضخیم بودن آن قسمت صرف نظر می کنند .

این موضوع اگرچه در بسیاری از فست فودها نادیده گرفته می شود و از دید بسیاری از صاحبین اهمیت چندانی ندارد اما در نظر مشتریان موضوعی بسیار مهم تلقی می گردد به طوری که شما می توانید با یک بار پرداخت هزینه و تهیه دستگاه خمیر پهن کن به سادگی این مشکل را حل کنید و در ذهن همه ی مشتریان خود به عنوان فست فودی که بهترین پیتزا ها را ارائه می کند ماندگار بمانید.

دستگاه های خمیر پهن کن، محصولاتی هستند که کار پهن کردن و برش زدن خمیر را به سادگی، با ابعاد و اندازه مشخص و یکسان و در کمترین زمان انجام می دهند و البته نتیجه این محصولات خمیر پیتزایی کاملا یک دست با ضخامتی یکسان در همه ی نقاط خمیر از جمله لبه ها است. دستگاه های فوق غالبا به همراه غلطک هایی در اندازه ای ۳۰ یا ۴۰ سانتی متر تولید می شوند و میزان ضخامت خمیر و سرعت کارکرد آن ها قابل کنترل است.

لازم به ذکر است خمیر پهن کن ها دارای انواع مختلفی هستند که بسته به نوع و ظرفیتشان در بسیاری از مشاغل دیگر همچون نانوایی ها و قنادی ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*