چاپ لیبل

چاپ لیبل توسط شرکت پارس نو با به کارگیری نیروهای مجرب، دستگاه های حرفه ای در زمان کوتاه انجام می شود، تیم پارس نو  با داشتن سالها تجربه در زمینه چاپ لیبل همواره سعی داشته در کنار ارائه کیفیتی مثال زدنی هزینه های چاپ و تهیه ی لیبل را تا حد ممکن در حداقل نگه دارد.

چاپ لیبل در مجموعه ما بر طبق سلیقه و نیاز مشتری صورت گرفته و دستگاه ها و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. البته باید بگوییم که علاوه بر سلیقه مشتری باید به نوع کالا و محصولی که چاپ بر روی صورت می گیرد توجه ویژه ای شود. به عنوان مثال برای چاپ لیبل بر روی پوشاک از طرح ها و رنگ های متفاوتی نسبت به مواد غذایی استفاده می شود.

از سوی دیگر کیفیت چاپ درواقع یکی از مهمترین نکاتی است که مشتریان بر روی آن تاکید دارند، زیرا باید به گونه ای باشد که در دراز مدت کیفیت خود را حفظ کرده و در بازه زمانی کوتاه کمرنگ و یا بیرنگ نشود. شرکت پارس نو مفتخر است طی سالها فعالیت در این مسیر چاپ انواع لیبل را به بهترین شکل ممکن و با کیفیت چاپ بالا انجام دهد.

ما در شرکت تولیدی پارس نو چاپ لیبل را در دو روش رنگی و سیاه و سفید انجام می دهیم، در روش سیاه و سفید عمل چاپ در همان روز صورت می گیرد و نه تنها زمان بر نبوده بلکه بسیار با کیفیت و کاملا اصولی انجام می شود اما در روش رنگی به دلیل زمان بر بودن عمل آماده سازی کلیشه ( کلیشه درواقع قطعه ای فلزی است که طرح منتخب مشتری به روش اسیدکاری بر روی آن حک می شود، این قطعه در دو نوع گود و برجسته تقسیم شده که کلیشه برجسته برای طلاکوب و برعکس کلیشه گود برای برجسته کاری استفاده می شود ) و ترکیب رنگ ها عمل چاپ به طور معمول در مدت زمان سه یا چهار روزه انجام می شود.

تیم حرفه ای و متخصص پارس نو همواره سیاست های کلی خود را بر آن داشته تا در حیطه طراحی و چاپ لیبل نهایت دقت، سرعت، کیفیت و  رضایت مشتری گام بردارد. در نتیجه شما مشتریان عزیز می توانید با آرامش خاطر و خیالی آسوده خدمات چاپی خود را به ما بسپارید. درواقع در کنار هم قرار گرفتن ۶ اصل مهم سبب شده شرکت پارس نو انتخاب بسیاری از مشتریان شود، این اصول عبارت اند از :

  • ۱ – چاپخانه مجهز و دستگاه های چاپ صنعتی کارآمد
  • ۲ –مشاوره رایگان
  • ۳ – کیفیت بالای چاپ
  • ۴ – خدمات مشتریان به صورت تلفنی و حضوری
  • ۵ – قیمت مناسب و مقرون به صرفه
  • ۶ – تحویل سریع و آسان لیبل ها

                                            چاپ لیبل

اهمیت لیبل در بسته بندی محصولات :

درواقع چاپ لیبل شناسنامه برند و روشی مناسب برای معرفی کالا و خدمات مشتری است و به نوعی می تواند به نهاد، سازمان و به طور کلی به خدمات شما اعتبار بخشد. به همین دلیل جدا از کیفیت و مرغوب بودن یک کالا در یک مجموعه باید به شناسنامه ثبت شده بر روی آن که همان لیبل است توجه ویژه ای داشته باشید. درواقع این قطعه برچسب ظریف و کوچک سبک ترین عضو در بسته بندی کالا است اما با این حال نشان دهنده هویت اصلی محصول می باشد.

لیبل ها در اصل یک مکمل اصلی در انواع بسته بندی هستند و بر روی بسته بندی که قابلیت چاپ شدن بر روی آنها وجود داشته باشد نشانی از لیبل به چشم می خورد، به جرات می توان گفت هیچ ژانر دیگری را سراغ نداریم که تا این حد از نظر جنس، طرح و … اینقدر متنوع باشد و بتواند در عرضه و فروش یک محصول نقش اساسی داشته باشد.

به طور کلی عمل چاپ به سه روش صورت می گیرد :

۱ – چاپ مستقیم

در این روش چاپ، سطح مورد نظر که قرار است عمل چاپ بر روی آن صورت گیرد به صورت مستقیم با فرم چاپی برخورد می کند و در روش هایی که چاپ مستقیم بر روی آنها انجام می شود عبارت اند از : طلاکوب، کلیشه، فلکسو و …

در این میان کلیشه یکی از قدیمی ترین و بارزترین این مدل چاپی است و از نمونه های رایج آن می توان به مهرهای چاپی در فروشگاه ها و مراکز خرید اشاره کرد.

۲ – چاپ غیر مستقیم

در این مدل سطحی که چاپ بر روی آن انجام می شود به طور غیر مستقیم با فرم چاپ در ارتباط است و این بدان معناست که در مرحله اول نقش اولیه به یک لایه بیرنگ منتقل می شود و درنتیجه از آن لایه بر روی سطح نهایی انتقال می یابد. یکی از معروف ترین نمونه های این روش چاپ ” چاپ افست ” است.

۳ – چاپ غیر تماسی

در این روش چاپ، عملیات چاپ به صورت در اثر تماس و مستقیم انجام نمی شود بلکه پودر و جوهر به صورت جداگانه و مجزا بر سطح چاپی پاشیده می شود. از نمونه های این روش چاپ می توان از چاپگرهای لیزری و فتوکپی نام برد.

چاپ لیبل

انواع چاپ لیبل :

دستگاه های زیادی برای چاپ به کار می آیند که در میان آنها می توان به فرمت های بزرگ افست، ماشین های پیشرفته فلکسو و روش های کلیشه ای و …. اشاره کرد ما در شرکت پارس نو از دستگاه ها و روش های مختلف چاپ استفاده می کنیم که به چند مورد از آن ها می پردازیم :

الف – چاپ فلکسو :

امروزه یکی از روش های رایج و محبوب در میان تکنیک های چاپ متلق به فلکسو گرافی لیبلی می باشد، این نوع چاپ که به چاپ فلکسو خوانده می شود عملکرد خاصی دارد، روش چاپ در فلکسو به این صورت است که برای انتقال جوهر به سطح چاپ از یک سری صفحه های انعطاف پذیر استفاده می شود، درواقع در فلکسوگرافی صفحات چاپ یک تصویر آغشته به جوهر را به سطح چاپ انتقال می دهد.

در این روش هر کدام از ستون ها وظیفه ایجاد یک رنگ را بر عهده دارند بنابراین می توانن رنگ های متفاوت را به سطح چاپ انتقال دهند، با عبور از این مرحله و اتمام انتقال رنگ ها به کمک تکنیک های مختلفی مانند برش قالبی، ورقه کردن، پرفراژ و … لیبل های مطابق سلیقه و از قبل انتخاب شده را طراحی می کند. برعکس سایر تکنیک های چاپی بر روی کارتن یا اجسام دیگر که تصویر یا پایین تر از سطح چاپ و یا هم تراز با آن است، در این روش تصویر از سطح نرم به سطح نرم چاپ بالاتر است از این رو به این روش چاپ ” روش چاپ برجسته گردشی ” نیز می گویند. بعضی از کاربردهای چاپ فلکسو عبارت اند از : چاپ لیبل انبار، چاپ لیبل پوششی، چاپ لیبل امنیتی و …

مزایای چاپ فلکسو :

۱ – تنوع و انعطاف پذیری بالا

در این روش چاپ می توان طیف گسترده ای از جوهرها، رنگ ها و پوشش ها را به کار گرفت تا مطابق با سلیقه و خواسته مشتری انجام شود و در عین حال از هر گونه آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

۲ – دوام، طول عمر و ماندگاری بالای صفحات چاپ

در این مدل چاپ هر کدام از صفحات قابلیت چاپ میلیون ها تصویر را دارا می باشند.

۳ – قیمت مناسب و مقرون به صرفه

چاپ فلکسوگرافی لیبلی درواقع یکی از روش های مقرون به صرفه برای صاحبان کار می باشد.

۴ – ثبات و دوام بالای رنگ ها

در چاپ فلکسو کنترل و مدیریت رنگ ها به راحتی صورت می گیرد و از ابتدا تا انتهای کار رنگ ها ثابت می مانند.

۵ – جنس سطوح چاپی

در این روش چاپ برای جنس سطح قابل چاپ نمی توان محدودیتی قائل شد زیرا به راحتی می توان بر روی کاغذ، فیلم و … این تکنیک را پیاده کرد.

۶ – سرعت بالای چاپ

در این مدل چاپ به دلیل سرعت و دقت بالا و همچنین قابلیت چاپ در تیراژ بالا می تواند گزینه ایده آلی باشد.

چاپ لیبل

ب : چاپ افست :

درواقع چاپ افست یکی از سریع ترین و دقیق ترین روش چاپ لیبل و برچسب در تیراژهای بالا است که نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا معروف است، در چاپ افست انتقال اطلاعات به صورت غیر مستقیم انجام می شود، به همین علت به ان روش غیر مستقیم نیز گفته می شود، دستگاه چاپ افست دارای سه بخش است : در ابتدا باید آنچه را که باید چاپ شود را بر روی یک صفحه فلزی به نام زینک و یا همان کلیشه منتقل کرد و بعد از آن این صفحه به گونه ای حساس می شود که فقط نوشته ها و تصویر مرکب چاپ را به خود می گیرند.

در این مدل چاپ به دو روش چاپ رول و چاپ شیت انجام می شود ( سرعت چاپ رولی نسبت به چاپ شیت بسیار بالاتر است). دستگاه افست علاوه بر چاپ عملیات یووی و دایکات را انجام داده و پس از پوشال گیری از دستگاه خارج می کند، این نوع چاپ از دقت و سرعت بالایی برخوردار است.

مزایای چاپ افست :

۱ – سرعت و حجم بالای چاپ فوق العاده بالا

در این روش چاپ می توانید به راحتی تیراژ بالایی را در کوتاه ترین زمان در دست چاپ قرار دهید.

۲ – هزینه پایین چاپ

هزینه های چاپ افست به مراتب مناسب و مقرون به صرفه هستند.

۳ – سرمایه گذاری سودآور

عمل چاپ لیبل درواقع یه سرمایه گذاری برای محصول است که آن را به فروش بالایی برساند، در این روش بدلیل کیفیت چاپ بالای که دارد موجب بازدهی عالی خواهد شد.

۴ – تنوع در نوع کاغذ

در چاپ افست شما محدود به انتخاب یک کاغذ خاص نیستید بلکه می توانید از موارد مختلف همچون فویل، فیلم و … استفاده کنید.

 

ج : چاپ اسکرین ( سری گرافی ) 

شیوه کار در چاپ اسکرین به این صورت است که در ابتدا توری و یا یک پلی استر آغشته به مواد حساس به نور را بر روی یک چهار پایه آلومینیومی پهن می کنند و بعد از آن فیلم حاوی تصویر چاپی را بر روی این شبکه توری قرار داده و به آن نور می تابد. طی این فرآیند پوشش قسمت های بدون تصویر سفت و سخت شده و قسمت های تصویر که به دور از نور خورشید بوده اند نرم می مانند و در مرحله بعد شسته می شوند و در نتیجه یک تصویر نگاتیو بر روی شبکه نوری به جای می ماند و جوهر از آن عبور می کند.

حال شبکه نوری که دارای تصویر گرافیکی سخت شده برای چاپ آماده شده است و یک کاردک جوهر را بر روی سطح چاپ پخش می کند. برخی از کاربردهای این روش چاپ عبارت اند از : چاپ لیبل تجاری، چاپ لیبل سریالی، چاپ لیبل محصولات و …

مزایای چاپ اسکرین :

۱ – شفافیت

در این روش چاپ تکنیک های بیشتری برای شفافیت بالای چاپ صورت می گیرد.

۲ – مقاومت در مقابل رطوبت و ساییدگی

از انجا که لایه جوهر نسبت به سطح چاپ ضخامت بالاتری دارد، استفاده از این روش برای تولید لیبل هایی مقاوم در مقابل عواملی همچون رطوبت، خراشیدگی، مواد شیمیایی و … انتخاب ایده آلی است.

۳ – نرم و روان بودن پوشش جوهر

یکی از نقاط قوت این مدل چاپ نسبت به دیگر روش ها، قابلیت قراردادن یک لایه بسیار ضخیم و روان بر روی سطح چاپ.

قیمت چاپ لیبل :

حال بعد از آنکه اطلاعات مختصری درباره چاپ لیبل را در اختیار شما قرار دادیم باید بگوییم قیمت چاپ هر لیبل به عواملی مختلفی همچون جنس لیبل، نوع چاپ ( حرارتی مستقیم یا غیر مستقیم)، چاپ بر روی اجسام و محصولات مختلف، نوع چسب، تیراژ لیبل و …. که هر کدام به نوبه خود تاثیر بسزایی در قیمت چاپ می گذارد و در نتیجه تعرفه های متفاوتی برای چاپ لیبل وجود دارد. از این رو همکاران ما در شرکت پارس نو سعی بر آن دارند به منظور بهینه سازی خدمات قبل از چاپ مانند ارائه مشاوره رایگان، ارسال نمونه برای تست و بررسی مشتری، فرم بندی استاندارد و در نهایت چاپ با کیفیت، اصولی و استاندارد لیبل ها و در آخر ارائه آنها با قیمت های مناسب و مقرون به صرفه نظر مشتریان زیادی را جلب کنند.

  چاپ لیبل

 لازم به ذکر است که فعالیت تیم حرفه ای پارس نو فقط به عمل چاپ لیبل ختم نمی شود بلکه این شرایط را فراهم آورده اند که در صورت نیاز به لیبل خام نیز حتی در تراکم بالا( البته با قیمت مناسب و مقرون به صرفه) به راحتی دسترسی داشته باشید و فقط کافیست نوع لیبل و ابعاد آن را به صورت تلفنی و در صورت تمایل به صورت حضوری سفارش دهید تا در کوتاهترین زمان به شما عزیزان محصول خریداری شده را تحویل دهیم.

انواع لیبل :

لیبل کاغذی :

برچسب کاغذی یا به عبارتی لیبل کاغذی، لیبلی با سطح پشت چسب دار است که از جنس کاغذ تهیه و تولید شده است و به دلیل ماهیت کاغذی آن به لیبل کاغذی مشهور است، این مدل لیبل به نام های دیگری همچون لیبل رولی، کاغذ پشت چسب دار و … در میان تولیدکنندگان شناخته شده است، لیبل های کاغذی بدلیل مقرون به صرفه بودن نسبت به لیبل های پلاستیکی و فلزی یکی از کاربردی ترین و متداول ترین برچسب های موجود در بازار می باشند که در اکثر فروشگاه ها و مراکز خرید مورد استفاده قرار می گیرد.

لیبل های کاغذی در ابعاد و تعداد مختلفی تولید و عرضه می شوند و در انواع مختلفی همچون گلاسه، نیمه گلاسه و … در رنگ های مختلف و متفاوت عرضه می شوند. به طور کلی برچسب های کاغذی در دو نوع چسب هات ملت و آکرونال موجود می باشد.

لیبل پی وی سی ( پلاستیکی) :

این مدل لیبل تهیه شده از مواد اولیه پلی پرو پیلن یا همان پلاستیک می باشند به همین علت به لیبل های پلاستیکی نیز معروف اند. این مدل لیبل نسبت به مدل های کاغذی از دوام و و طول عمر بالایی برخوردارند و البته قیمت بالاتری نیز دارند، در واقع می توان گفت برچسب های پی وی سی در مقابل عواملی همچون پارگی، حرارت، مایعات، کشش و برخورد با مواد شوینده کاملا مقاوم بوده و کیفیت خود را از دست نمی دهند به همین علت در طیف گسترده ای از صنایع خودرو، لوازم خانگی، صنایع شیمیایی، دارو سازی، آزمایشگاهی و … کاربرد دارد.

لیبل پی وی سی در اصل برچسب سفید رنگی است که به نام های PP،PE،PET،PVC شناخته شده است. مکانیسم چاپ بر روی این مدل لیبل حرارتی غیر مستقیم و یا به عبارتی ریبونی می باشد و ریبون سازگار آنها می تواند رزین، سوپر رزین، وکس رزین و … است.

لیبل متال ( فلزی) :

لیبل های متال درواقع یکی از مقاوم ترین لیبل های موجود در بازار هستند، البته باید بگوییم برچسب های بسیار نازکی هستند که از آلیاژ آلومینیوم تهیه می شوند، لیبل متال نیز در مدل های مختلف و در ابعاد متفاوت طراحی و تولید می شود و مشتریان برای استفاده از آنها می توانند حق انتخاب داشته باشند. برچسب های فوق دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که از دیگر برچسب ها متمایز شده اند و در طیف وسیعی از صنایع مانند صنعت نورد و فولاد، صنعت خودرو سازی، صنعت قطعات الکتریکی و …. از این محصول استفاده می شود. چاپ این مدل لیبل حرارتی غیر مستقیم ( ریبونی) بوده که از ریبون های سازگاری همچون رزین و سوپر رزین و … در چاپ آنها استفاده می شود.

لیبل پشت متال :

همانگونه که از نام لیبل بک متال یا همان لیبل پشت متال مشخص است این مدل برچسب درواقع از دو لایه کاغذ و متال تشکیل شده است که لایه متال آن در قسمت زیرین آن قرار گرفته است، یکی از نقاط قوت این مدل برچسب چسبندگی بالای آن است که این امر سبب شده در میان مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، لیبل های پرچسب نیز نام برده شوند، همچنین از این مدل لیبل در موارد خاصی همچون سطوع روغنی، کالیته های پارچه و چرم استفاده شده و از آنجایی که مکانیسم چاپ بر روی آنها ریبونی می باشد از ریبون هایی همچون پریمیوم وکس و وکس رزین نیز می توان بهره برد.

لیبل اموال :

از آنجایی که این مدل لیبل خاصیت خرد شوندگی دارد به عنوان لیبل گچی یا خرد شونده نیز معروف است، از این مدل لیبل در کسب و کارهای مختلف، خدمات و اموال کاربرد دارد. برچسب های اموال در مواردی استفاده می شوند که ملزم به سالم ماندن در زمان جداسازی از محصول نیستند زیرا این برچسب ها کمرنگ و یا بیرنگ نمی شوند بلکه هنگام جداسازی از محصول خرد می شوند. از این مدل لیبل برای مصارف گارانتی، اموال و … استفاده می شود. تمامی برچسب های اموال در برابر رطوبت، مواد شوینده، حالا ها و …. بسیار مقاوم است. همچنین ریبون سازگار و متناسب برای چاپ این نوع لیبل ریبون های رزین و سوپر رزین می باشد.

چاپ لیبل

لیبل حرارتی ترمال :

لیبل های ترمال از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به لیبل های کاغذی هستند، این مدل لیبل جنسی کاغذی و پوششی حساس به حرارت دارد و همین پوشش و لایه حساس به حرارت موجب شده که برای چاپ از ریبون استفاده نشود. برچسب حرارتی در سه نوع عادی، ریمو لیبل و ضد آب تولید می شوند که هر کدام به نوبه خود در مواردی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، برای چاپ بر روی لیبل های ترمال از مکانیسم چاپ حرارتی بدون ریبون می توان بهره برد.

لیبل شیشه ای :

لیبل شیشه ای یا همان لیبل ترانسپارنت یا لیبل شفاف درواقع برچسب های شفاف و بی رنگی هستند که از هر دو طرف قابل رویت می باشد. این مدل لیبل نه تنها قابلیت چاپ پذیری بالایی دارد بلکه در مقابل عواملی همچون برخورد با آب، کشیدگی و در جای مرطوب قرار گرفتن بسیار مقاوم هستند. یکی از مزایای برچسب های شیشه ای و شفاف چسبندگی بالای آنها بر روی سطوح پلاستیکی، شیشه ای،پلی اتیلنی و … می باشد از این رو در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیسم چاپ بر روی لیبل ترانسپارنت ریبونی بوده که یکی از ریبون های سازگار ان رزین می باشد.

لیبل جواهر :

لیبل های طلا و جواهر دروقع برچسب های بسیار نازک و ظریفی هستند که به منظور چاپ مشخصات و اصالت طلا و جواهر مورد استفاده قرار می گیرند. برچسب طلا و جواهر در دو نوع دمبلی و دم موشی طراحی و تولید می شوند و همانطور که می دانید مشخصات جواهرات به صورت یک بارکد بر روی آنها چاپ می شود که به راحتی می توان اصالت زیورآلات را پیگیری کرد. لازم به ذکر است که قسمتی که بر روی لیبل جواهر بارکد چاپ می شود پی وی سی بوده و بند آن که حکم نگه دارنده به زیورآلات است از جنس شفاف و بدون چسب می باشد. برای چاپ با کیفیت و استاندارد بر روی این مدل لیبل می توان از ریبون های رزین و سوپر رزین نیز استفاده کرد.

لیبل پارچه ای ( نوار تایوک ) :

این مدل برچسب تهیه شده از الیاف مصنوعی بوده که به صورت نوارهای پارچه ای رول شده اند، لیبل های پارچه ای نز در سایز ها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شوند، همچنین در دو مدل مات و ساتن در بازار موجود است. شایان ذکر است لیبل تایوک در مقابل عواملی همچون حالا ها، مواد شوینده، آنزیم ها و … مقاومت بالایی دارند. برای چاپ با کیفیت و استاندارد بر روی برچسب های پارچه ای می توان از ریبون هایی همچون ریبون رزین که مقاومت بالایی در برخورد با حلال ها دارند استفاده کرد.

لیبل گارانتی ( وید) :

برچسب void درواقع برچسبی تهیه شده از پلاستیکی خاص است که برای استفاده در موارد گارانتی، پلمپ و …. کاربرد دارد، یکی از نقاط قوت این مدل لیبل اثر گذاری آن در قسمت چسبیده شده است این بدین معناست که وقتی لیبل را بر روی محصول مورد نظر می چسبانید و بر می دارید می بینید که قسمتی از لیبل بر روی محصول باقی مانده و یا حتی اثراتی همچون اشکال شطرنجی به جا می ماند از این رو به این مدل برچسب برچسب اثر گذار نیز گفته می شود. از آنجایی که عمل چاپ بر روی این لیبل ها حرارتی غیر مستقیم بوده و باید از ریبون استفاده شود می توانید از ریبون های وکس رین و یا رزین ( البته با توجه به نوع فعالیت خود) استفاده کنید.

از آنجایی که لیبل ها به واسطه انعطاف پذیری بالایی که دارند از بیشترین کاربرد در حفظ و امنیت و در نهایت اثبات اصالت کالا و محصولات از برند مورد نظر خواهند داشت. به طور کلی لیبل ها هر کدام به نوبه خود کارایی چشمگیری دارند و در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. حال که با لیبل های رایج در بازار تا حدودی آشنا شدید می توانید با آگاهی بیشتری این محصولات را خریداری کنید.

  چاپ لیبل

توضیح مختصر مراحل تولید لیبل ها :

لیبل ها نیز همچون دیگر محصولات به هنگام تولید در مراحل مختلفی قرار می گیرند، به طور معمول هنگامی که مشتری لیبل مورد نظر خودر را انتخاب و سفارش می دهد اولین و مهمترین نکته در مورد چاپ لیبل ها جنس آنهاست زیرا هر یک از لیبل ها از مواد مختلفی تهیه و تولید می شوند، در مرحله بعد طرح و رنگ آن ها را انتخاب می کنید. البته باید توجه داشته باشید سایز و اندازه لیبل ها باید متناسب با حجم و ابعاد محصول مورد نظر باشد. لازم به ذکر است که لیبل ها در مدل ها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید شده اند که مشتریان بتوانند با توجه به نیاز خود انتخاب و خریداری کنند و دغدغه ای بابت مراحل تولید نداشته باشند.

نکته : قبل از آنکه چاپ بر روی لیبل را انجام دهید باید به نکاتی توجه داشته باشید و با آگاهی کامل محتویات را به چاپ برسانید، این نکات عبارت اند از :

۱ – رنگ های به کار رفته بر روی لیبل شما بسیار حائز اهمیت هستند زیرا نقش مهمی در تصمیم خریدار می گذارند، یک انتخاب اشتباه می توانند نظر مشتری را در مورد خرید محصول عوض کند و برعکس انتخاب صحیح و درست رنگ ها می تواند باعث جذب آنها شود. مطالعات نشان داده است حدود ۸۰ درصد افراد مصرف کننده موقع خرید به رنگ لیبل توجه می کنند، ۶۰ درصد از افرادی که محصول را خرید کرده اند با توجه به رنگ لیبل انتخاب کرده اند. حتی می توان اینگونه بیان کرد در هنگام خرید یک کالا فرد در مدت زمان بسیار کوتاهی آن را انتخاب و یا رد می کند و در میان چند فاکتوری که به آن توجه می کند رنگ لیبل یکی از فاکتورهای اصلی می باشد.

۲ – طراحی به کار رفته در چاپ لیبل نیز نقش مهمی در انتخاب خریداران آن محصول دارد، شرکت ها کالاهای خود را با طرح ها متفاوت و تاثیرگذار بر روی لیبل توصیف می کنند، به نوعی طرح ها کمک می کند آنها از رقبای خود سبقت بگیرند. درواقع قوانین خاصی برای طراحی لیبل وجود ندارد و این بدان معناست که شما می توانید لیبل ها را در طرح، رنگ، اندازه و … انتخاب کنید.

۳ – یکی از نکات حائز اهمیت در چاپ لیبل ها رعایت حاشیه در طراحی لیبل است، زیرا بر روی برچسب اطلاعات زیادی همچون تصاویر، لوگو، نام برند تجاری و … چاپ می شود و در نتیجه حاشیه باید به گونه ای باشد که در زمان برش در چاپخانه تصویر و متن شما دست نخورده بماند. حاشیه ها معمولا از هر طرف برچسب ۶ میلیمتر را اشغال می کنند.

چاپ لیبل

 

چه مواردی بر روی لیبل ها چاپ می شوند ؟

الف : برند نام تجاری خود

امروزه ثبت برند تجاری بر روی لیبل و نحوه قرار گیری آن در جای درست و صحیح خود می تواند یکی از عوامل مهم و جدایی ناپذیر در فروش محصول باشد.

ب : برچسب توضیحات :

توضیحات یک محصول نیز یکی از بخش های مهم از لیبل را تشکیل می دهد زیرا می تواند حاوی اطلاعات و توضیحات درباره محصول باشد، از سوی دیگر فضای محصول عاملی تعیین کننده در میزان توضیحات است، بسیاری از افراد ترجیح می دهند موقع خرید یک محصول توضیحات مختصر و مفید بیان شده باشد.

ج : بارکدها

موضوع دیگری که باید بر روی لیبل ها چاپ شود عبارت است از سری ساخت، تاریخ تولید و انقضاء و …

یکی از موضوعات مهمی که ذهن برخی از مشتریان را مشغول می کند این است که موارد چاپی چگونه بر روی لیبل ها قرار می گیرند و در نهایت عمل چاپ لیبل چگونه صورت می گیرد، در این قسمت قصد داریم مراحل چاپ لیبل ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

در این مرحله می خواهیم در انتخاب یک لیبل صحیح شما را یاری کنیم، حال که با انواع لیبل، مزیت های آن، موارد چاپی روی آن و … باید بدانید که دقیقا چه نوع لیبلی می خواهید :

۱ – لیبل آدرس

طراحی بر روی این مدل لیبل با نام تجاری و لوگوی خود می تواند نقش مهمی در آسان تر شدن ارسال مکاتبه های شرکت شود. در این روش لوگو خود را بر روی لیبل مورد نظر قرار دهید تا زمانی که آن را بر روی یک پاکت بچسانید تا در عین سادگی ظاهری حرفه ای را به خود بگیرد.

۲ – لیبل درخواست

این مدل لیبل ها درواقع لیبل های ساده ای هستند که قابلیت چسباندن بر روی کالا و محصول را دارند و می توانند نظر مشتری را به محصول بیشتر جلب کنند به طور مثال برچسب های درخواستی همچون ” از نزدیک نگاه کن ” یا ” مرا بو کن ” و … به گونه ای مشتری را به دقت بیشتر به کالای مورد نظر ترقیب می کند و اینگونه موجب تمایز کالای خود نسبت به کالاهای مشابه شوید.

۳ – لیبل محصول :

طبیعتا این مدل لیبل معروف ترین نوع لیبل است که بسیاری از افراد با آن آشنا هستند، درواقع این مدل لیبل بیانگر مزایا، خواص، ترکیبات، لوگو و برند تجاری شرکت و مشخصات محصول می باشند. درواقع لیبل صحیح و مناسب برای یک محصول می تواند سبب جذابیت بیشتر محصول برای مشتری شود.

۴ – لیبل بسته بندی

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها که روزانه محصولات خود را برای مشتریان ارسال می کنند، برای ارسال محصولات بر روی باکس ها و پاکت های بسته بندی این مدل لیبل را می چسبانند، لیبل بسته بندی درواقع حاوی لوگوی شرکت و دیگر مشخصات است که به نوعی کلاس کاری شما را بالا می برد و موجب توجه بیشتر گیرنده می شود.

۵ – لیبل نام افراد :

اگر دقت کرده باشید در فروشگاه ها، سمینارها، مراکز دولتی و خصوصی و … برای افرادی که با مشتری و ارباب رجوع مستقیما در ارتباط هستند لیبلی با محتوای نام و نام خانوادگی آنها می زنند، این امر سبب ارتباط قوی تر و صمیمی تر افراد با یکدیگر شده و در نهایت اعتماد بیشتری در ارتباطشان می شود.

مراحل چاپ لیبل :

۱ – انتخاب کردن جنس لیبل :

اولین و مهمترین مرحله چاپ لیبل ها انتخاب یک لیبل مناسب و استاندارد برای محصول مورد نظر است، این موضوع با توجه به اهمیت ماندگاری و دوام لیبل، نوع محصول و در نهایت بودجه مشتری در نظر گرفته می شود، همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم متداول ترین و رایج ترین لیبل های موجود در بازار لیبل های کاغذی، پی وی سی، و متال هستند که طی سالها استفاده نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده اند و در نتیجه می توان گفت حدود ۹۰ درصد از لیبل های چاپی از بین سه لیبل ذکر شده انتخاب می شوند.

 با توجه به مطالعه مطالب بالا می توانید با آگاهی بیشتری در مورد این سه لیبل انتخاب کنید.به عنوان مثال زمانی که قصد دارید لیبل را بر روی محصولی بچسبانید که قرار است در یخچال، فریزر و یا مکانی سرد قرار گیرد لیبل پی وی سی می تواند انتخاب بسیار ایده آلی باشد. لازم به ذکر است قیمت لیبل ها نیز می تواند در تصمیم گیری افراد نقش بسزایی داشته باشد به عنوان مثال لیبل های کاغذی از قیمت مناسب و مقرون به صرفه تری نسبت به مدل های دیگر برخودارند و البته برای محیط های فروشگاهی نیز انتخاب مناسبی هستند و یا لیبل های متال قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارند که با توجه کیفیت و دوام بالایی که دارند همیشه مشتریان خاص خود را دارند.

۲ – ابعاد لیبل :

در مرحله دوم و بعد از آنکه لیبل مورد نظر خود را انتخاب کردید، نوبت به سایز و ابعاد آن می رسد که این موضوع تماما به سایز و ابعاد کالا و محصول مورد نظر و حجم مشخصاتی که قرار است بر روی آن چاپ شوند رابطه مستقیم دارد و به طور کلی باید لیبل باید دارای ابعادی متناسب با سایر و ابعاد محصول داشته باشد.

۳ – طراحی لیبل :

لازم به ذکر است این مرحله یکی از حساس ترین مراحل چاپ لیبل می باشد زیرا طراحی لیبل ها با توجه به نوع محصول، میانگین رنج سنی مخاطبان و … بر روی نرم افزار فتوشاپ انجام شده و بعد از بررسی های کامل انتخاب می شود. باید بگوییم تیم حرفه ای پارس نو طرح مورد نظر مشتری را قبل از چاپ به طور کلی مورد بررسی قرار می دهند و تمامی زوایای کار را سنجیده و در نتیجه بهترین کار را انجام می دهند زیرا طرح مشتری می تواند تاثیر مستقیمی بر روی فروش کالای مورد نظر داشته باشد.

۴ – چاپ لیبل و تحویل به مشتری

در مرحله آخر نیز با رعایت تمامی اصول و استانداردهای چاپ، عمل چاپ صورت می گیرد و در کوتاه ترین زمان به مشتری ارائه می شود.

چاپ لیبل

و در آخر باید بگوییم ما در شرکت پارس نو سعی بر آن داریم بهترین ها را در اختیار مشتریان این مجموعه قرار دهیم، از این رو شما عزیزان می توانید سفارشات خود را ( لیبل خام یا چاپ لیبل ) در تیراژ دلخواه از طریق تلفن و یا به صورت حضوری ثبت کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن به درخواست شما رسیدگی کنند.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*